Jak długo trwa organizacja pogrzebu?

Zorganizowanie ostatniej drogi wymaga wyboru odpowiedniego podmiotu, który na co dzień zajmuje się tymi właśnie zagadnieniami. Sporo osób zastanawia się, ile to wszystko trwa w praktyce… Na szczęście zakład pogrzebowy działa relatywnie szybko!

Jaka jest tradycja w obrębie tego zagadnienia? Przyjmuje się, że pochówek osoby zmarłej powinien odbyć się w ciągu trzech dni od daty śmierci. Jak jest jednak w praktyce? Czasami nie ma takiej możliwości. A to z tego względu, że na przykład na terenie Warszawy ostatnie drogi nie są organizowane w czasie weekendów. Jeśli zatem osoba zmarła w piątek, to na pochówek trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Minimum do początku kolejnego tygodnia. Pewnych spraw związanych z tym zagadnieniem niestety nie da się w ogóle przeskoczyć i należy mieć po prostu świadomość tego aspektu. Załóżmy, że śmierć nastąpiła w czwartek.

Wówczas najprawdopodobniej pochówek odbędzie się we wtorek lub w środę kolejnego tygodnia. W końcu pogrzeby nie mają miejsca w czasie weekendów. A na to zagadnienie wpływają również inne czynniki, które sprawiają, że wszystko się wydłuża…

Od czego jeszcze zależy to zagadnienie? Na pewno od zarządców nekropolii. Trzeba zatem liczyć się z tym, że nie wszystko pójdzie tak, jak sobie tego planujemy. Inna sprawa to kolejki. Dlaczego nierzadko na pochówek trzeba czekać dłużej, niż te trzy dni, które są związane z naszą tradycją. Warto mieć to zagadnienie na swojej uwadze. Od czego jeszcze zależą terminy? Na pewno od rodzaju pogrzebu. Należy zaznaczyć, że dłużej czeka się na ceremonie wyznaniowe. Po prostu organizacja takiej właśnie ostatniej drogi trwa dłużej w porównaniu na przykład do zorganizowania pogrzebu typowo świeckiego… Masz zamiar poznać jeszcze więcej faktów? Jak chcesz to zrobić, to w takim razie dokładnie zapoznaj się z tym, co zostało przygotowane w artykule ze strony internetowej https://kalla.warszawa.pl/ile-trwa-organizacja-pogrzebu/. Inna sprawa jest związana z indywidualnymi życzeniami najbliższej rodziny. Załóżmy, że konkretna osoba zażyczy sobie pochowku w specjalnej trumnie. Takiej, której nie ma w ramach tradycyjnej sprzedaży. Wówczas należy to uszanować. Wykonanie takiej indywidualnej trumny zajmuje jednak relatywnie sporo czasu. W związku z tym termin pochówku może przesunąć się nawet o kilka, kilkanaście dni!

Na pewno spore znaczenie mają nie tylko kolejki na cmentarzach. Nie da się ukryć, że dla wielu osób to niespodzianka. Czasami trzeba jednak sporo poczekać, aż uda się zorganizować ostatnią ceremonię. Co ma jeszcze w tym momencie znaczenie? Kolejna ważna informacja dotyczy tego, że im większe miasto, tym trzeba zasadniczo dłużej poczekać na to, aż zostanie zorganizowany ostatni pochówek. Warto mieć to zatem zagadnienie na swojej uwadze. Jeśli zatem pogrzeb ma odbyć się na terenie Warszawy, to niestety kolejki są tutaj relatywnie dłuższe. Taka jest właśnie kolej rzeczy w tym aspekcie. Niestety, organizacja pogrzebu na terenie stolicy zajmuje nawet około dziesięć dni! Jak zatem widać, tradycja to jedno, a rzeczywistość to drugie. Na szczęście zakład pogrzebowy Kalla dba o to, by organizacja była relatywnie szybka i przede wszystkim bardzo profesjonalna.

Related posts