Jakie kroki podjąć, kiedy internet działa wolno?

W tym momencie pracujesz, a tutaj internet zaczyna działać bardzo wolno? Nie możesz przez to nic praktycznie zrobić? A może odpoczywasz i sytuacja jest dokładnie taka sama? Wolny internet potrafi mocno wkurzyć. Co zrobić w takiej sytuacji? Jakie kroki podejmować, aby tego typu sytuacje nie powtarzały się w przyszłości?

Na samym początku można spróbować rozwiązać ten problem w 100% samodzielnie. Rozpocznij od zrestartowania Twojego routera. Nawet najlepsze urządzenia czasami zaczynają się przegrzewać itp. Co trzeba zrobić w tej właśnie konkretnej sytuacji? Warto go zrestartować. Jak można to zaś zrobić? To proste. Wystarczy tylko odłączyć router od zasilania na około dziesięć sekund. Potem zazwyczaj wszystko wraca do normy. Czasami jednak ten sposób nie pomaga.. Trzeba zatem niestety zdecydować się na inne rozwiązania. Jakie? Jeżeli uważasz, że Twój internet działa wolno, to trzeba zastanowić się nad innymi przyczynami. Być może kłopot polega na tym, że masz komputer (przenośny albo stacjonarny) za daleko od routera? Czasami może to powodować właśnie gorsze prędkości. W takiej sytuacji warto zbliżyć się do routera. Możesz również zmienić jego lokalizację. Sprawdź, czy to działa. Jak nie, to zapoznaj się z innymi możliwościami.

Czasami router jest generalnie źle zlokalizowany. Jeśli zatem użytkownik zauważa problemy z internetem od samego początku, to tutaj może być kluczowy problem. Router powinien być generalnie ustawiony w centralnym miejscu danego domu, mieszkania, czy pomieszczenia firmowego.

Wtedy z sieci bezprzewodowej będzie mogło skorzystać więcej osób. Dodatkowo router nie powinien być zasłonięty. Na przykład przez rozmaite książki, teczki, papiery, czy ubrania itp. Niedopuszczalne jest również chowanie routera do szafki itp. W ten sposób niektórzy chcą zaoszczędzić troszkę miejsca. Przez to jednak jakość internetu pozostawia potem sporo do życzenia. Warto zatem sprawdzić, czy to zaproponowane rozwiązanie przyniosło jakiś skutek!

Być może wolno działający internet jest spowodowany problemami na komputerze, czy telefonie komórkowym. Spróbuj,zatem włączyć program antywirusowy. Po to, aby wykrył on ewentualne podejrzane aplikacje itp. Wyczyść także pamięć podręczną itp. Dopiero potem postaraj się na nowo zrobić test prędkości Twojego internetu. Coraz częściej użytkownicy internetu mobilnego narzekają na te właśnie usługi. Wszystko dlatego, że są one kiepskiej jakości. Czasami właśnie przez to… internet mobilny działa wolno. Warto zatem zmienić ten wariant na internet światłowodowy lub ewentualnie internet radiowy. Te opcje są zaś oferowane przez DG-NET. To doświadczony, zaufany dostawca netu. Działa on z powodzeniem na terenie wielu śląskich miast. To między innymi Dąbrowa Górnicza, Katowice, Sosnowiec, czy Gliwice. Czasami warto zatem zmienić obecnego dostawcę sieci na sprawdzonego. Po to, aby mieć pewność, że net będzie działał szybko i niezawodnie. A to gwarantuje DG-NET. Masz zamiar dowiedzieć się o wielu innych faktach na ten temat? W takim razie dobrze byłoby przeczytać wpis ze strony https://www.dg-net.pl/co-zrobic-gdy-internet-dziala-wolno/.

Related posts