Ranking najlepszych rowerów

3404248040_8e2522578d_oW Polsce klimat jest na tyle łagodny, że niemalże przez połowę roku możemy cieszyć się długimi, słonecznymi dniami i piękną pogodą. Od kwietnia do października w naszym kraju obowiązuje również sezon rowerowy, bowiem warunki do jazdy są najlepsze właśnie w tych miesiącach. Jeżeli zależy Ci na poprawie swojej kondycji, zaoszczędzeniu na benzynie lub biletach, oraz przyjemnym spędzaniu wolnego czasu, powinieneś kupić sobie rower. Jednak jaki model jest najlepszy?

Jeżeli jednoślad jest nam potrzebny jedynie do przemierzania codziennej drogi z domu do pracy czy na uczelnię, rower miejski powinien spełnić nasze oczekiwania. Taki model idealnie nadaje się do poruszania po asfalcie i chodniku, obecność przerzutek sprawia, że również w górzystych miastach podróż na nim będzie samą przyjemnością. Konstrukcja takiego roweru jest dość toporna, dlatego należy liczyć się z jego większym ciężarem. jednak wniesienie roweru na pierwsze piętro nie powinno sprawić nikomu większego problemu.

Osoby, które cenią sobie wygodę coraz chętniej sięgają po rowery elektryczne (https://rower.com.pl/rowery-elektryczne-641). Wbrew pozorom nie jest to alternatywa dla osób leniwych, a raczej tych, które mają do przemierzenia dłuższą trasę. Aby mechanizm pojazdu zaczął działać należy uprzednio się rozpędzić, aby rozruszać silnik. Sami dostosowujemy tryb w jakim rower pracuje – możemy ustawić delikatne wspomaganie lub nieco większe, oczywiście można to regulować w trakcie jazdy. Jeżeli mieszkasz na drugim końcu miasta od swojej pracy i nie masz zbyt dobrej kondycji, taki rower będzie idealny dla ciebie. Zapewni ci wystarczająca ilość ruchu, jednak nie sprawi, że do pracy trafisz cały spocony.

Jeżeli jesteśmy wielkimi miłośnikami jazdy na rowerze, wówczas warto zaopatrzyć się w model górski. Taki jednoślad jest właściwie uniwersalny, można poruszać się na nim zarówno po mieście jak i na łonie natury. Nowoczesne rowery wykonane są z niezwykle lekkiego, jednak mocnego, aluminium. Taka konstrukcja sprawia, że rower idealnie nadaje się w plener, w końcu nie raz trafiają się miejsca nieprzejezdne, kiedy trzeba podnieść lub przenieść nasz pojazd. Rowery górskie zaopatrzone są w bardzo dużą ilość przerzutek, dlatego nawet najbardziej strome wzniesienie nie będzie dla nas problemem.

Rowerem po mieście

W zależności od predyspozycji inny jednoślad będzie dla nas odpowiedni. Rowery elektryczne są idealne dla osób, nie chcących się zbytnio przemęczać. Miejskie najlepiej sprawdzą się w urbanistycznej scenerii, natomiast górskie to odpowiednie modele dla sportowców, poza tym można nimi jeździć także po mieście.

Related posts