Jak zbudować drewniany domek letniskowy?

5614647587_e556035bc0_bDomki letniskowe na działkach są coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wakacji. Mieszkając na działce mamy dostęp do świeżego powietrza poza miastem, możemy wybrać się do pobliskich lasów, zobaczyć trochę przyrody i tak dalej. Praktycznie mamy tam wszystkie potrzebne cechy, które mogą zaważyć o udanych i dobrze wykorzystanych wakacjach. Przede wszystkim jest to bardzo tani sposób na spędzenie wolnego czasu, dlatego bardzo wiele ludzi się na niego decyduje. Jednak najpierw potrzeba na działce stworzyć domek letniskowy, w którym będziemy mogli mieszkać przez kilka tygodni.

Najlepszym pomysłem na domek letniskowy, czyli taki w którym będziemy zamieszkiwać tylko w okresie letnim, jest z pewnością budowa domku drewnianego. Możemy wykonać taki domek na różne sposoby, niemniej najpopularniejszym w ostatnich czasach wydaje się zakup gotowych materiałów w jednym ze sklepów budowlanych, a później postawienie domku na działce, składając go z gotowych elementów. Taki sposób wydaje się najszybszy i najtańszy, a dzięki niemu zyskujemy domek z prawdziwego zdarzenia, który będzie mocny, ochrony przed deszczem i wiatrem, oraz będzie trzymał ciepło w środku. Budowa domków letniskowych (http://www.domy-kubas.pl/domy-letniskowe/) możliwa jest także z wykorzystaniem innych materiałów, na przykład bali. Jednak budowa tego typu budynku trwa już nieco dłużej, jak również wymaga większych nakładów finansowych ze strony inwestora.

Domki z drewna mają jedną zasadniczą przewagę. Otóż w większości przypadków nie trzeba nigdzie zgłaszać, że zamierzamy taki domek postawić, więc odpadają wszystkie formalności związane ze zgłaszaniem sprawy do gminy i tak dalej. Sprawia to, że nie potrzebujemy wiele czasu by taki domek ukończyć. Domek taki najczęściej stawiamy na tak zwanych palach, czyli wspornikach wykorzystywanych zamiast fundamentów. Mogą być one drewniane, ale również wykonane z betonu. Najprostszy sposób wykonania to oczywiście użycie rury z PCV, ustawienie jej w odpowiednim miejscu oraz zalanie w środku betonem. W ten sposób mamy gotowy wspornik, na którym możemy osadzić nasz domek. Warto wykonać takich wsporników więcej niż cztery, aby uzyskać lepszą stabilność konstrukcji.

Jak widać drewniane domki letniskowe możemy postawić szybko, prosto i niskim kosztem. W ten sposób możemy bardzo łatwo przystosować naszą działkę do zamieszkania w okresie wakacyjnym, co umożliwi nam spędzanie wolnego czasu w dobrym otoczeniu niedaleko od domu. Trzeba przyznać, że jest to propozycja bardzo atrakcyjna i nic dziwnego, że coraz więcej osób się na nią decyduje.

Polecamy: http://www.readys.com.pl/2017/05/25/caloroczny-domek-na-dzialce/

Related posts