Zatrzaśnięte kluczyki, a awaryjne otwieranie samochodu

Stres, pośpiech, szybki tryb życia. Jesteś na stacji benzynowej, tankujesz samochód, biegniesz do kasy żeby zapłacić za paliwo, ale w międzyczasie dzwoni telefon. Wracasz, żeby odjechać i okazuje się, że… nie masz kluczyków. Zastanawiasz się co się z nimi stało. Zgubiłaś? Zostawiłaś przy kasie? Nie! Zatrzasnęłaś je w samochodzie. Brzmi znajomo? Taka sytuacja może przytrafić się każdemu, dobrze jest więc wiedzieć, jak się w niej zachować.

Ważne, żeby nie stracić głowy

Panika w tych okolicznościach jest wysoce niewskazana. Musisz zachować zimną krew, ukierunkować się na działanie i zacząć myśleć logicznie. Postaraj się spojrzeć na to wszystko na tyle pozytywnie, na ile jest to możliwe. Masz ze sobą telefon, a to już coś. Problem jest prostszy do rozwiązania niż może się to w pierwszej chwili wydawać. Najważniejsze to wiedzieć, co zrobić w takiej sytuacji.

Krok po kroku jak wybrnąć z sytuacji

Niestety, ale jeśli kluczyki są w środku to sama nie otworzysz tych drzwi. Lepiej od razu darować sobie wszelkie próby, które niewątpliwie doprowadzą tylko do uszkodzenia samochodu czy porysowania lakieru. Potrzebujesz pomocy specjalisty. Dobra wiadomość jest taka, że wiele firm zajmuje się świadczeniem tego typu usług, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że taki warsztat znajduje się w niedużej odległości od miejsca zdarzenia. Najlepiej poszukać takich informacji w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło „awaryjne otwieranie samochodu”. Możliwe też, że tego typu usługa wchodzi w zakres ubezpieczenia, które posiadasz – koniecznie to sprawdź. Jeśli nie, bez paniki. Wiele firm oferuje taką usługę 24 h/dobę, a ceny są naprawdę przystępne. Nawet jeżeli taka przykra przygoda przytrafi się o późnej porze, nie powinno być problemu z uzyskaniem pomocy. Ważne też, żeby w oczekiwaniu na wsparcie nie blokować dostępu do dystrybutora paliwa innym kierowcom, którzy chcą zatankować. Najlepiej poprosić kogoś o pomoc w przepchnięciu samochodu na pobocze.

Szybka akcja

Awaryjne otwieranie samochodu to kwestia kilku minut. Dłużej niż cała operacja otwierania drzwi, zajmie oczekiwanie na firmę świadczącą takie usługi. Zamiast się stresować zaistniałą sytuacją, lepiej wykorzystać ten czas na złapanie chwili oddechu, ochłonięcie i uspokojenie emocji. Cierpliwie poczekaj na pomoc w towarzystwie pysznej kawy, której nie zdążyłaś wypić w porannym pośpiechu. Bez obaw, awaryjne otwieranie drzwi przez doświadczonego fachowca nie uszkodzi pojazdu. Po szybkiej akcji możesz wsiąść do samochodu i bezpiecznie pojechać dalej.

Related posts