Jakie środki przeciwko kleszczom stosować?

Jest dużo osób, które mają w tym temacie naprawdę duże wątpliwości. Nie da się ukryć, że kleszcze są bardzo groźne. Dlaczego? Co zrobić, aby ograniczyć ryzyko zainfekowania własnego organizmu?

Pierwsza bardzo ważna sprawa związana z tym tematem jest taka, że tych pasożytów nie powinno się pod żadnym pozorem bagatelizować. Pamiętajcie, że kleszcze są bowiem naprawdę bardzo groźne. Jeśli nie zostaną usunięte, a najlepiej zrobić to w ciągu 24 godzin, to można mieć do czynienia z różnymi bardzo poważnymi chorobami. Między innymi chodzi o takie dolegliwości, jak kleszczowe zapalenie mózgu, babesjoza, borelioza itp. Inny problem jest taki, że tych istot jest po prostu coraz więcej. Można spotkać je nie tylko w lasach, jak powszechnie przyjęło się uważać. Sporo kleszczy znajdują się także biorąc pod uwagę parki, przydomowe trawniki albo miejskie tereny zielone itd.

Oczywiście, najłatwiej byłoby unikać tych miejsc niczym diabeł święconej wody. Z drugiej strony nie można zamknąć się we własnym domu lub mieszkania na tak zwane 4 spusty. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy są jakieś skuteczne rozwiązania?

Na pewno bardzo ważne jest to, aby stosować odpowiednie elementy garderoby. Najlepiej decydować się na rzeczy jasne, ponieważ łatwo jest wtedy zauważyć kleszcza. Jeśli macie taką możliwość, to wybierajcie długie elementy garderoby, a nogawki wkładajcie do skarpet lub butów. Po lasach warto chodzić na przykład w kaloszach itp. Jeśli już zauważycie faktycznie kleszcza, to warto usuwać go przy pomocy specjalnego zestawu Kick The Tick® expert. Jest on praktyczny, uniwersalny, a także bardzo efektywny w działaniu. Specjalny skład powoduje, że ryzyko rozerwania kleszcza, a to byłoby bardzo mocno niekorzystne, spada praktycznie do zera.

Jakie preparaty warto stosować? Dobrym wyborem jest Kick The Tick® Max Repelent Plus. Należy zwrócić uwagę na fakt, że tego typu środki nie zawierają Deet, czyli substancji chemicznej mającej toksyczne działanie na środowisko naturalne oraz nasz organizm. Kolejna ważna kwestia związana z tym tematem jest taka, że opisywany preparat może być stosowany nawet w przypadku dzieci od 3 roku życia. Kick The Tick® Max Repelent Plus jest skuteczny. Potwierdzają to badania. Preparat zapewnia kilka godzin ochrony nie tylko biorąc pod uwagę kleszcze. Ochrona jest zapewniona również uwzględniając komary oraz meszki. Za wszystko odpowiada specjalna trójskładowa formuła. Producenci stworzyli środek, który między innymi zakłóca receptory czuciowe kleszczy, komarów itp. a także je odstrasza. Dzięki temu istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko kontaktu z tymi istotami. Warto mieć takie elementy w domowej apteczce.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/srodek-przeciw-kleszczom-dlaczego-warto-go-stosowac/

Related posts