
Nasze życie pełne jest sporego wysiłku, któremu trzeba poświęcić czas. Niestety, wykonywanie pewnych prac może doprowadzić do wyrobienia się pewnych nawyków, które skutkują negatywnie względem naszego samopoczucia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Stajemy się bardziej podatni na stres, często praca w trybie siedzącym prowadzi do wad postaw, a co za tym idzie bólów poszczególnych części ciała, czy odrętwień. Bardzo istotne są nawyki żywieniowe, które również mogą stać się niezdrowe, jeśli nie mamy czasu na wystarczająco długą przerwę pozwalającą nam zjeść pożywny obiad bogaty w odpowiednie składki odżywcze. Jeżeli czujemy, że dzieje się z nami coś źle, to trzeba pomyśleć o przedsięwzięciu odpowiednich środków, aby ten stan zmienić. Częstą przypadłością, która może pojawić się w związku z wadą postawy oraz noszeniem ciężkich rzeczy jest np. rwa kulszowa.
Rwa kulszowa – jak zaradzić
Rwa kulszowa zaczyna się od bólu pleców, który promienieje w kierunku łydki, a nawet stopy. Wiele osób zaczyna neutralizować ból za pomocą środków przeciwbólowych. Są one jednak niebezpieczne dla organizmu. Dlatego bardziej zalecany jest np. żel przeciwbólowy, który należy wsmarować w dane miejsce. Bardzo istotne jest też wykonywanie odpowiednich aktywności fizycznych. Należy pamiętać o odpowiednich pozycjach podczas leżenia. Pozwolą one na przynajmniej częściową redukcję bólu. Jest to pozycja boczna z nogami ugiętymi w biodrach lub kolanach albo leżenie na plecach z nogami wyprostowanymi oraz stopami opuszczonymi na krzesło, lub z poduszką podłożoną pod kolana. Ważne jest też, aby unikać poszczególnych czynności. Schylanie się powinno zostać zastąpione kucaniem. Oczywiście należy ograniczyć podnoszenie ciężkich rzeczy. Bardzo specyficznie powinny wyglądać pozycje podczas podnoszenia się z łóżka. Trzeba wstawać bardzo ostrożnie i płynnie przejść do pozycji siedzącej z pozycji leżącej, a dopiero następnie wstać.
Rwa kulszowa rehabilitacja
Jeżeli chcemy jednak bardziej efektywnie wyleczyć się z rwy kulszowej, to trzeba podjąć bardziej intensywną terapię w tym celu. Jedną z formą zapobiegania takim sytuacjom jest masaż leczniczy. To jednak bardziej wymagające zajęcie niż zwykły masaż relaksacyjny i pacjent musi zrealizować kilka takich sesji, zanim on autentycznie mu pomoże. Ważne są odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne, które specjalista dobiera klientowi ze względu na rodzaj intensywności, tak aby mięśnie otaczające kręgosłup zostały wzmocnione. Popularnymi metodami podczas terapii są też elektroterapia, kinesiotaping, czy ultradźwięki. Tradycyjna rehabilitacja coraz częściej zastępowana jest przez Arp Wave. Dzięki temu sposobowi, terapia może działać kilka razy skuteczniej i znacznie szybciej przywrócić mięśnie do działania.
Dużą zaletą jest w tym zakresie obecność elektrostymulatora. Wzmacnia on szybkość przesyłanych impulsów do mięśni. Pacjent jest w stanie ćwiczyć efektywniej i już po kilku sesjach z Arp Wave jest w stanie wrócić do swojej optymalnej dyspozycji.
Więcej informacji:
https://rehabilitacja-arpwave.pl/rwa-kulszowa-jak-sobie-radzic-z-bolem-kiedy-pojsc-do-lekarza
https://rehabilitacja-arpwave.pl/jak-zyc-z-rwa-kulszowa-co-moze-pomoc-zlote-zasady-profilaktyki
https://rehabilitacja-arpwave.pl/kiedy-bol-w-dole-plecow-to-rwa-kulszowa