Wybieramy najlepszy wózek dla dziecka

S

Przyszli rodzice wybierają wózek dziecięcy

Wybór idealnego wózka dla dziecka jest sporym wyzwaniem dla przyszłych rodziców. Decyzja powinna zapaść przed urodzeniem dziecka. Czasami zastanawiamy się, czy zakupić wózek nowy, czy używany. Wszystko ma swoje wady oraz zalety. Wózek jest jednym z najdroższych elementów wyposażenia dziecka, dlatego niektórzy rodzice wolą zakupić wózek używany.

Nie jest to złe rozwiązanie, jeśli wózek jest nieuszkodzony, sprawny i czysty. W ten sposób możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, czasami nabywamy wózki od naszych krewnych. Nowy wózek ma jednak więcej zalety, zwłaszcza kiedy dobierzemy go ściśle do naszych potrzeb. Warto odwiedzić sklep z wózkami dziecięcymi, możemy porównać wiele modeli, sprawdzić jak się prowadzą oraz dopytać sprzedawcy o szczegóły. Nawet jeśli chcemy zakupić wózek w sieci – powinniśmy wcześniej zobaczyć wózek na własne oczy i spróbować go poprowadzić. Używane wózki nie mają już gwarancji, z tego właśnie powodu czasami możemy stracić pieniądze. Zdarza się jednak, że możemy kupić bardzo fajny model za połowę ceny.

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze wózka?

Na pewno nie bez znaczenia ma teren, po którym będziemy się poruszać wózkiem. Mieszkańcy miast, którzy głównie poruszają się po uliczkach, chodnikach i płaskiej powierzchni mogą skusić się na zakup wózka miejskiego. Na nierównych, wiejskich drogach taki wózek się nie sprawdzi, lepiej wtedy zadbać o odpowiednią amortyzację. Koła takiego wózka są zwykle pompowane, ale nowsze modele mają już wytrzymałe koła z tworzywa sztucznego. Są też wózki, które łączą ze sobą obydwa style jazdy. Wózek może mieć duże koła przednie oraz małe tylne, sprawdzi się idealnie w środowisku, w którym są zarówno równe nawierzchnie, jak i wyboje.  Mieszkańcy bloków często mają problemy z przechowywaniem wózka i wnoszeniem go po schodach, narzekają na to zwłaszcza mamy, które często spacerują ze swoimi pociechami. Mamy parę rozwiązań dla takich rodziców, na pewno możemy kupić lekki wózek, który waży nie więcej niż osiem kilogramów.

Niektórzy zostawiają stelaż wózka w samochodzie albo na klatce schodowej, do mieszkania wnoszona jest sama gondola z dzieckiem. Czasami zmuszeni jesteśmy wozić pojazd dziecka w samochodzie. Wózek więc powinien być  niewielki, łatwy w złożeniu oraz w rozłożeniu, duże wózki nie zawsze mieszczą się w samochodach. Mogą zajmować też tyle miejsca w bagażniku, że nie zmieści się już nic innego.

Wózki z perspektywą

Rodzice czasami kupują wózki 2 w 1. Oznacza to, że po pewnym okresie z naszej gondoli możemy zrezygnować i korzystamy tylko ze spacerówki. Niektóre wersje wózków są jednak bardzo niewygodne, zdarza się więc, że rodzice zmuszeni są w późniejszym czasie dokupić kolejną spacerówkę. Przy zakupie wózka trzeba też uwzględnić czy planujemy kolejne dzieci, jeśli tak to najlepiej zainwestować więcej w pojazd, wtedy będzie on mógł służyć następnym noworodkom w naszej rodzinie. Są również wózki, które można przerobić w ten sposób, że mieścić się będzie w nich rodzeństwo.

Polecamy sklep: https://www.dzieciecemarzenia.pl/12-wozki

Related posts