Kancelaria notarialna w Twoim mieście

young-man-sitting-at-desk-and-working-on-laptopKiedy wkraczamy w dorosłość i zaczynamy samodzielnie podejmować istotne decyzje, często musimy korzystać z pomocy specjalistów w różnym zakresie. Nic w tym dziwnego, bowiem nie ważne jaki mamy zawód i tak niemożliwym jest, abyśmy znali się na wszystkich sprawach. Dlatego zatrudniamy hydraulika, mechanika, czy budowlańca. Znacznie rzadziej potrzebny będzie nam notariusz, jednak jego porada może się w niektórych kwestiach okazać niezbędna.

Czym zajmuje się notariusz?

Aby zostać tego typu specjalistą niezbędne jest nie tylko ukończenie studiów prawniczych, ale również aplikacji na radcę prawnego. Bowiem notariusz jest urzędnikiem państwowym, który posiada bardzo dużo uprawnień, dlatego osoba na tym stanowisku musi być kompetentna i wykształcona. Każdego dnia wiele osób odwiedza kancelarię notarialną we wszelkiego rodzaju sprawach. Niektórzy poszukują wyłącznie porady dotyczącej sporządzania umów państwowych, jednak większość petentów potrzebuje podpisu i pieczęci notariusza. Jeżeli chcemy na przykład udzielić komuś pełnomocnictwa, które będzie uznawane przez wszystkie organy, właśnie u tego urzędnika będziemy mogli dopełnić wszystkich formalności. Notariusz sporządzi dla nas takie pismo, które podpiszemy my oraz upoważniona osoba. Następnie urzędnik odbije na dokumencie swoją pieczęć, dzięki której nikt nie będzie mógł podważyć ważności upoważnienia.

W każdym małym czy dużym mieście pracuje notariusz w Katowicach czy Gliwicach, tego typu urzędnik państwowy opłacany jest przez odpowiednie organy, dlatego na każdą gminę czy powiat musi być dostępny chociaż jeden specjalista. Jednak zazwyczaj okazuje się, że notariuszów jest wielu, szczególnie jeśli mieszkamy w dużym mieście. Jeśli nasza sprawa dotyczy kwestii prywatnych, nie związanych z państwem, możemy dowolnie wybierać specjalistę, do którego zwrócimy się o pomoc. Należy jednak pamiętać, że za usługę tego typu się płaci, zatem stanowimy zwyczajnych klientów notariusza, tym różni się on od innych osób zatrudnionych w urzędach miejskich. Dlatego jeśli potrzebujemy spisać upoważnienie, warto rozejrzeć się pośród specjalistów, zamiast oddawać sprawę w ręce pierwszego z brzegu notariusza. Na szczęście obecnie wszystko możemy znaleźć w internecie, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Obecnie każdy notariusz w Katowicach pracujący posiada własną stronę internetową, bowiem mimo iż jest urzędnikiem, nadal musi zabiegać o klientów. Jednak wybierając notariusza pamiętajmy, aby jedynym wyznacznikiem nie była cena usługi, liczy się również doświadczenie.

http://www.amcpolska.com.pl/wybor-czynnosci-notarialnych-u-notariusza/

Related posts